Szybka wycena?
darmowa konsultacja strony internetowe

Atrakcje turystyczne w Kielcach

Kadzenia (Jaskinie Na Kadzielni)

Idziesz sobie przez środek miasta a tu nagle widzisz kawałek Doliny Chochołowskiej. Tak właśnie jest w Kielcach na Kadzielni, gigantyczny kompleks skalny położony w centrum miasta. Co ciekawe oprócz walorów widokowych znajduje się tam przepiękny amfiteatr oraz jaskinia (łączna długość korytarzy to 392m).

kadzielnia Kielce

Tokarnia koło Kielc

Chciałbyś przenieść się w czasie, na typowa polską wieś z przed 200 lat? Wyobraź sobie że na powierzchnię aż 65 hektarów pod Kielcami przetransportowano kilkadziesiąt chat, budynków w tym stary kościół, dwór, dzwonnicę, wiatrak, spichlerz oraz wiele innych perełek . Wszystkie budynki oraz eksponaty są oryginalne i pochodzą z tamtych właśnie czasów.

tokarnia kolo kielc Świętokrzyskie

Łysica

Jest to szczyt Gór Świętokrzyskich (614m) należący do Korony Gór Polski, co prawda na ostatnim 28 miejscu ale jednak :) Dużo bardziej ekscytującym faktem jest to że to właśnie na Łysicy od wieków odbywają się zloty czarownic! Szczyt znajduje się w Parku Narodowym w puszczy świętokrzyskiej.

Szczyt Łysica, Góry Świętokrzyskie

Ulica Sienkiewicza, Kielce

Jeden z najpiękniejszych deptaków. Rozciąga się od pomnika Henryka Sienkiewicz po sam dworzec PKP. Znajdziesz tam mnóstwo kawiarni, restauracji, barów jak również Teatr im. Stefana Żeromskiego. Którko mówiąc obowiązkowa atrakcja turystyczna Kielc.

Ulica Sienkiewicza w Kielcach