Szybka wycena?
darmowa konsultacja strony internetowe

Projektujemy logo, kreujemy wizerunek marki

Potrzebujesz wyceny?

Skontaktuj się z nami, przygotujemy Ci darmową ofertę.

wypełnij brief

Projektowanie logo

1. Ponadczasowość

Zastanawiałeś się dlaczego niektóre projekty są ponadczasowe? To dzięki perfekcji, jednak rozumianej w trochę zaskakujący sposób. Jeśli chcemy stworzyć coś idealnego, dopracować to do perfekcji koncentrujemy się na tym "co jeszcze moglibyśmy dodać". Ponadczasowość nie ma jednak nic wspólnego z aktualną modą. Dla uzyskania nieprzemijalnej perfekcji, powinniśmy zastanowić się "co jeszcze moglibyśmy uprościć, odjąć" .Obecne trendy ulegną zmianie a funkcjonalna prostota i minimalizm pozwolą osiągnąć trwały efekt. Dobrym przykładem jest tu logo Coca Cola:

2. Uniwersalność

Logo nie będzie prezentowane jedynie na naszej stronie internetowej. Dlatego ważne jest, aby wyglądało idealnie w każdym miejscu, na stronie, firmowej wizytówce, ubraniu roboczym czy banerze reklamowym. Mając to na uwadze koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dopracowanie proporcji, wybór kształtów czy kolorów.

3. Adekwatność

Wybór odpowiedniego stylu logo musi być dobrze przemyślany i dobrany do naszej branży i odbiorców. Co innego sprawdzi się w przypadku kancelarii prawnej, inne logo będzie idealne dla firmy sprzedającej produkty dla dzieci. Należy pamiętać, że głównym zadaniem logo ma być budowanie pozytywnego wizerunku naszej firmy. Musi więc ono oddawać jej atmosferę i budzić określone skojarzenia.

4. Oryginalność

Wyżej wymienione wskazówki nie będą jednak dawały pożądanego efektu, jeśli logo nie będzie oryginalne. Obecnie prawie każda firma ma swoje logo, ale większość z nich nie wyróżnia się na tle innych. Banalne schematy nie zagwarantują, że nasze logo zostanie zapamiętane. Dlatego ważne jest mądre jego zaprojektowanie, zmuszające do choćby chwili zastanowienia się nad nim, co spowoduje zapamiętanie naszego logo.

5. Kolorystyka

Pozytywne wrażenie spowodowane mądrym dopasowaniem elementów logotypu może zostać popsute doborem niewłaściwej kolorystyki. Projektant, który dopiero rozpoczyna przygodę z właściwym doborem kolorów może ponieść porażkę, lepszym rozwiązaniem będzie zaczerpnięcie inspiracji z już przygotowanej i dopracowanej do perfekcji palety kolorów. Nie bez znaczenia jest również "popularność kolorów". Projektując logotyp, który ma zaprezentować naszą firmę dobrze skorzystać z kolorów najlepiej odbieranych.