Darmowa konsultacja

Podpowiemy Ci które rozwiązanie w Twoim przypadku powinno sprawdzić się najlepiej.

Nie zawieramy umów przez telefon!

darmowa konsultacja strony internetowe

Człowieka możemy ocenić po oczach...
Firmę po jej logo...

Podstawowe zasady projektowania logo

1. Ponadczasowość

Czy zwróciłeś uwagę dlaczego pewne projekty są ponadczasowe? Odpowiedź jest banalna – perfekcja, rozumiana w nieco przewrotny sposób. Gdy chcemy uczynić coś perfekcyjnym, zastanawiamy się „co jeszcze możemy dodać?”. Jeśli chcemy osiągnąć prawdziwą, ponadczasową perfekcję, powinniśmy zadać sobie nieco inne pytanie: „Czy jest jeszcze coś co możemy zabrać?" Czyniąc nasz projekt prostszym, bardziej funkcjonalnym pozbawionym atrybutów krótkotrwałej mody które w niedalekiej przyszłości uznawane będą objaw kiczu i braku estetyki...

2. Uniwersalność

Projektując logo muśmy zdawać sobie sprawę że strona internetowa nie będzie jedynym miejscem publikacji. Logo musi wyglądać perfekcyjnie w dowolnym miejscu bez znaczenia czy będzie to kartka papieru, wizytówka, gazeta, billboard czy reklama na samochodzie. Dlatego projektując logo przywiązujemy odpowiednią wagę do proporcji, kształtów i kolorystki gwarantującej nam możliwość dowolnego skalowania oraz umieszczenia go w niemal każdym miejscu.

3. Adekwatność

Jeśli prowadzisz kancelarie prawną, na pewno nie na miejscu będzie użycie logo w stylu „Cartoon”. W przypadku salonu piękności nie sprawdzi się styl „Harley Davidson”. Symbolika logo musi być dobrze przemyślana, ponieważ nasza grupa odbiorców ma określone oczekiwania i nie możemy ich zawieść. Od kancelarii prawnej na pewno nie będziemy wymagać poczucia humoru tylko wiarygodności i profesjonalizmu… Oprócz informacji, logo powinno przekazywać klimat i atmosferę, nie tylko zachęcając do skorzystania z usług, ale przede wszystkim budować pozytywny wizerunek firmy.

4. Oryginalność

Wszystkie z powyższych zasad nie przyniosły by efektu gdyby Twoje logo nie było oryginalne. W tych czasach praktycznie każda firma posiada swój logotyp jednak większość z nich zlewa się z tłumem czyniąc je absolutnie anonimowym. Stosując „oklepane” schematy skazujemy nasz projekt na niepowodzenie. Logo musi być zaprojektowane w sposób „inteligentny” zmuszający do myślenia i krótkiej zadumy. Im więcej czasu odbiorca poświęci na analizę logotypu tym jest większa szansa że zapamięta je na dłużej.

5. Kolorystyka

Nawet najlepiej przemyślane logo być dosłownie „zrujnowane” złą kolorystyką. Jeśli logo będzie posiadać dwa lub więcej kolorów, muszą być do siebie dobrze dobrane. Dla początkującego projektanta dobieranie kolorów „z głowy” może skończyć się niepowodzeniem. Dużo lepszym pomysłem może być zainspirowanie się gotowymi paletami kolorów. Drugim bardzo ważnym aspektem jest „popularność kolorów”. Jeśli projektujemy logo dla szerokiego grona odbiorców warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę kolory najbardziej pożądane.

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Warning: Use of undefined constant D - assumed 'D' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/interstudio.pl/includes/sections/contact_settings.php on line 164