Szybka wycena?
darmowa konsultacja strony internetowe

Profesjonalne sklepy internetowe

Masz pomysł na biznes? Nie czekaj aż zrobi to ktoś inny.

ardehouse.com

Architektura & Dystrybucja mebli

koloas.no

Producent materiałów budowlanych

fleursatelier.com

Dostawca kwiatów online

norpol.as

Dystrybutor systemów garażowych

Potrzebujesz wyceny?

Skontaktuj się z nami, przygotujemy Ci darmową ofertę.

wypełnij brief

Prowadzenie sklepu internetowego

Samo posiadanie sklepu internetowego nie dostarczy Ci „łatwych pieniędzy”. Aby Twój sklep zaczął przynosić zyski konieczne są miesiące mozolnej pracy włożonej w jego rozwój. Mimo ciężkich początków prowadzenie sklepu internetowego jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą być niezależne finansowo.

Świetna okazja dla początkujących przedsiębiorców.

Sklep internetowy jest doskonałym sposobem na rozwinięcie działalności dla małych firm, które nie posiadają dużego budżetu. Możesz sprzedawać produkty w całym kraju a nawet poza jego granicami oraz zautomatyzować proces sprzedaży, co bardzo ułatwi Ci pracę.

Layout sklepu internetowego.

Mówiąc o projekcie graficznym mamy do wyboru dwa rozwiązania. Możemy zdecydować się na wersję ekonomiczną lub droższą - indywidualną. Dla małych i początkujących przedsiębiorców, którym zależy na ograniczeniu wydatków i krótkim czasie realizacji sklepu internetowego proponujemy wykorzystanie stworzonego wcześniej projektu graficznego. Na taką opcję decyduje się ponad 80% początkujących przedsiębiorców. Drugą opcją jest indywidualnie przygotowany layout. Decydują się na nią właściciele większych firm, którzy stawiają na dużą indywidualność projektu.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze około 10 lat temu wygląd sklepu internetowego nie był zbyt istotną kwestią. Jeśli tylko był on funkcjonalny i miał interesujące produkty w ofercie to w zupełności wystarczało. Wraz z rozwojem branży ta kwestia uległa zmianie. Obecnie bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, od którego zależy czy klient zostanie na stronie czy ją zamknie. Na ten temat możecie poczytać w artykule. The 3 Second Rule

System płatności

W przypadku sklepu internetowego podstawą jest umożliwienie klientom płatności online, której można dokonać w kilka sekund siedząc wygodnie na kanapie. Żaden przedsiębiorca prowadzący sprzedaż internetową nie zadaje sobie już pytania „czy powinien posiadać opcję płatności on-line”, teraz pytanie brzmi „jaki system płatność wybrać ?” To na jakiego dostawcę się zdecydujemy jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na łatwość przeprowadzania transakcji a przede wszystkim zaufanie klientów. Warto również sprawdzić opłaty i formalności jakie wiążą się z wyborem różnych dostawców, bo znacznie się one różnią.

Obserwacja ruchu w sklepie internetowym

Większość rozpoczynających działalność internetową przedsiębiorców nie zastanawia się nad zachowaniem osób, które wchodzą na ich stronę czy sklep internetowy. Wydawać by się mogło, że wystarczy ładny wygląd strony internetowej, dodanie produktów, promocyjne ceny i klienci pojawią się sami. Nic bardziej mylnego! Bardzo ważne jest, aby sprawdzać co dokładnie klienci robią na naszej stronie. Co odwiedzającego zainteresuje i przykuje uwagę, na co poświęci on więcej czasu, a co spowoduje, że zamknie stronę. To, co wydawało nam się świetnym rozwiązaniem może kompletnie nie działać, ważne jest więc aby obserwować ruchy odwiedzających nasz sklep internetowy. W tym celu otrzymasz od nas dostęp do skonfigurowanego konta do Google Analytics, aby śledzić reakcje użytkowników.

Dotarcie do odbiorców

Nie ma co się oszukiwać, jeżeli nie przeprowadzisz skutecznej i przemyślnej kampanii reklamowej nie ma najmniejszych szans, aby ktokolwiek trafił na Twoją stronę. Zarezerwuj więc w swoim budżecie środki na dotarcie do odbiorców. Jest to szczególnie ważne w pierwszych kilku miesiącach działalności sklepu i powinieneś w tym czasie zarezerwować na reklamę podobną kwotę co na samo stworzenie sklepu. Nawet profesjonalny i dopracowany w każdym szczególe sklep internetowy jest jedynie pierwszym krokiem do sprzedaży w Internecie. Jeśli chcesz dotrzeć do klientów najlepszym rozwiązaniem jest Google. Najlepszy efekt uzyskasz jeśli zdecydujesz się na kampanię Google Ads oraz pozycjonowanie jednocześnie. Kolejnym krokiem mogą być portale społecznościowe.

Polityka prywatności

Jest to dokument, którego celem jest poinformowanie użytkowników Twojego sklepu internetowego lub strony internetowej o zasadach przetwarzania ich danych osobowych. Choć posiadanie polityki prywatności nie jest narzucane przez żadną ustawę ani rozporządzenie to ustawodawca wymaga od właścicieli sklepów internetowych spełnienia obowiązku informacyjnego. Ponieważ nie jest to dokument obowiązkowy politykę prywatności można dowolnie kształtować. Jednak z reguły zawiera informacje jakie dane są zbierane od użytkowników, jak są one wykorzystywane i przede wszystkim czy są przekazywane innym firmom, w jaki sposób użytkownik może dokonywać zmian w swoich danych, jak zabezpieczane są jego dane oraz jak właściciel sklepu internetowego będzie się kontaktował z użytkownikiem. Dodatkowo od 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać RODO, część informacji wymaganych przez to Rozporządzenie pokrywa się z przepisami do tej pory obowiązującymi. Pozostałe wymogi należy zaktualizować. Najogólniej mówiąc RODO ma na celu przekazanie szczegółowych informacji użytkownikom o tym komu powierzają swoje dane oraz w jaki sposób będą one wykorzystywane, reguluje również zasady, którymi musimy kierować się podczas przetwarzania danych osobowych.

WooCommerce

jest najpopularniejszym na świecie narzędziem do tworzenia sklepów internetowych, oparte o niego jest około 30% wszystkich istniejących sklepów. Dzięki setkom rozszerzeń pozwala dowolnie komponować opcje Twojego sklepu internetowego, tak aby idealnie spełniał Twoje potrzeby. Odpowiednio dobrane funkcje pozwolą Ci zautomatyzować cały proces sprzedaży i bardzo ułatwią pracę. Możesz między innymi zapewnić użytkownikom możliwość płatności on-line i zautomatyzować obliczanie kosztów dostawy. Nie musisz się również martwić stanem magazynowym produktów, ponieważ Woocommerce może nim zarządzać za Ciebie, tak abyś mógł jedynie zobaczyć których produktów zostało już niewiele i je zamówić, nie musisz również sprawdzać na stronie czy wpłynęło nowe zamówienie, zaraz po jego złożeniu otrzymasz powiadomienie, abyś mógł przygotować produkt do wysyłki. Jest to rozwiązanie bardzo elastyczne i rozbudowane, potrzebna jest więc fachowa wiedza do wybrania najlepszych opcji i zwrócenie uwagi na pozornie nieistotne szczegóły, które mogą spowodować niewłaściwe działanie czy wygląd Twojego sklepu.

Magento

Jest najbardziej zaawansowanym systemem do budowania sklepów internetowych. Około 10% sklepów na świecie opartych jest o Magento. Sprawdzi się zarówno jako prosty sklep jak i zaawansowana platforma np. do hurtowej sprzedaży produktów, jednak nie wszystkie serwery będą w stanie sobie poradzić z tą platformą i nie każdy podejmie się modyfikacji sklepu internetowego opartego o Magneto, ponieważ wymaga to zaawansowanej wiedzy programistycznej, co może przełożyć się na wyższe koszty, warto więc zastanowić się przed wyborem tego rozwiązania zwłaszcza w przypadku niedużych firm. Jednak Magento wręcz słynie z ilości funkcjonalności które oferuje. Oprócz chociażby rozbudowanego systemu analizy czy raportowania zapewnia możliwość zarządzania kilkoma sklepami internetowymi z jednego, wspólnego panelu administracyjnego, co w przypadku dużych firm może być sporą zaletą. Dzięki szerokim możliwościom i funkcjonalnościom jest to system przewidziany raczej dla średnich i dużych firm, a z jego rozwiązań korzystają tacy giganci jak np. Reserved czy Nestle

Rozpoczęcie sprzedaży internetowej nie jest prostą sprawą. Poza poświęceniem czasu konieczne jest sprostanie wielu przeciwnościom, przyswojenie nowej wiedzy oraz ogrom ciężkiej pracy. Jednak efektem może być dobrze prosperujący biznes, rozwój firmy i satysfakcja z pokonanych przeciwności.